Kartónovacie zariadenia

Kartónovacie zariadenia sú jedným z našich základných a najčastejšie dodávaných zariadení . Kombináciou našich dlhoročných skúsenosti a spolupráce s talianskym výrobcom Cosmapack Vám ponúkame vysoko spoľahlivé zariadenia s minimálnou údržbou a rýchlym časom prestavby formátov. Ak potrebujete kartónovacie zariadenie pre linku s nízkym výkonom (max 700 kartónov/hodinu) odporúčame Vám použiť  monoblock FORMINC, ktorý efektívne spája skladač kartónov a vkladač do jedného univerzálneho stroja.

Ak by ste však potrebovali vyššie výkony odporúčame Vám pre americké kartóny samostatný skladač kartónov, vkladač QuickBox a lepičku kartónov – s lepením pomocou pásky alebo lepidla.

Forminc  – Kartónovací monoblok

–  toto zariadenie je najčastejšia voľba pre zákazníkov, ktorý potrebujú výkon do 700 kartónov za hodinu.  Výhodou monobloku je jeho kompaktnosť a cenová nenáročnosť.

Tento typ zariadenia pozostáva zo

skladača kartónov vybaveného zásobníkom kartónov
vkladača produktu, ktorý je vybavený uchopovacou hlavou podľa požiadaviek a typu produktu zákazníka / magnetická hlava, prísavky, mechanická hlava/

binary comment

Video Forminc – loop:

QUICKBOX – kartónovací robot s výkonom až do 4000 kartónov/hodinu

Quickbox patrí do novej generácie kartónovacích strojov od firmy Cosmapack. S rýchlosťou do 20 cyklov/minútu sa radí medzi jedno z najrýchlejších kartónovacích zariadení na trhu. Jeho hlavnou prednosťou je jeho modularita. Jedno zariadenia môže byť osadené až šiestimi rôznymi typmi uchopovacích hláv.

binary comment

Video Quickbox – loop:

Lepička kartónov

za kartónovacími zariadeniami sa na výstupe inštalujú lepičky kartónov. Dodávame lepičky, ktoré lepia kartón buď pomocou lepidla – technológia Hot melt alebo pomocou pásky.

Lepička Hot melt aplikuje lepidlo na horné a spodné chlopne kartónu. Sú vybavené nahrievacím zásobníkom pre lepidlo, vyhrievanými hadicami a tryskami pre aplikáciu lepidla. Vyššie náklady oproti lepičky na pásku sú vyvážené nižšou cenou spotrebného materiálu ako aj neprerušovanou prevádzkou, bez nutnosti výmeny lepiacej pásky.

binary comment

Lepička kartónov aplikáciu lepiacej pásky zvrchu a zospodu na americky kartón.

binary comment

Stroje na balenie do fólie

Zariadenia Cosmapack pre balenie do fólie sú rozdelené do dvoch hlavných kategórií – rýchlejšie s obalovaním produktu fóliou a na zariadenia so zváracou lištou, ktoré sú pomalšie, vzhľadom na prerušovaný cyklus balenia.

Balenie do fólie so zváracou lištou

zariadenie je vybavené dvomi rolami fólie. Fólia je v priečnej pozícii voči chodu produktu. Keď produkt vojde do fólie, aktivuje sa zváracia lišta, ktorá obalí balík a zazvára fóliu tak, aby bola pripravená pre ďalšie balenie. Strihací nôž  umiestnený v zváracej lište oddelí fóliu ktorá obalila balenie od fólie, ktorá je pripravená pre ďalšie balenia.

binary comment

Balenie do fólie s obalovaním produktu za chod

CLX balička je najrýchlejšie zariadenie s balením do fólie od výrobcu Cosmapack. Dokáže zabaliť až 35 balení za minútu. Zariadenie môže pracovať v dvoch konfiguráciách:

iba fólia
fólia + podložka /tray/

binary comment