Paletizátory sú užitočné v malých aj veľkých výrobných linkách, zvyšujú efektivitu výroby a aj celkovú bezpečnosť pracovníkov. V rýchlych výrobných linkách sú paletizátory samozrejme absolútne nevyhnutné. Náš sortiment začína kartéziovými paletizátormi a končí rýchlymi robotickými vrstvovými paletizátormi, s konštrukciou ako tradičné jednostĺpové alebo dvojstĺpové zariadenia. Pre konzervované výrobky v plechovkách vyrábame aj magnetické paletizátory s magnetickou hlavou.

Vrstvový paletizátor MCPFP12

Vrstvový paletizátor MCPFP12 je veľmi spoľahlivé zariadenie na balíky a krabice / kartóny. Je vybavený paletizačnou hlavou s otvárateľnými valcami, ktoré prenášajú vrstvu výrobkov na paletu. Vstup produktu môže byť z jednej alebo dvoch liniek. Môže byť vybavený zásobníkom paliet alebo zariadením na vkladanie preložiek.

Vrstvové paletizátory pripravujú výrobok mimo uchopovacej časti – paletizačnej hlavy. Balenia vstupujú do stroja a v prípade potreby sa otáčajú mechanickými zariadeniami alebo dvoma pásmi s rozdielnymi rýchlosťami a potom sa
zastavia v želateľnej – správnej polohe. Operácia sa opakuje, kým sa
dokončí vrstva v preddefinovanom rozložení. V prípade vrstvových paletizátorov s otvárateľnými valcami sa potom vrstva presunie do hlavy pomocou mechanického zasúvača. Po vložení do hlavy sa vrstva zhutní a potom sa prenesie na paletu.

Totale_MCPFP12-360x360

Video Vrstvový paletizátor

Cartesio3

Cartesio3 je jedným z našich najpredávanejších strojov a vyniká spoľahlivosťou a flexibilitou. Cartesio 3 môže byť vybavený zariadením na vkladanie medzivrstvových preložiek, paletovými dopravníkmi a automatickým zásobníkom paliet. Paletizačnú schému je veľmi jednoduché upraviť pomocou intuitívneho rozhrania v našom ovládacom displeji.

Karteziánske paletizátory sú najlepšou voľbou pri paletizácii, keď je k dispozícii
obmedzený priestor. Tento typ paletizačných robotov je zvyčajne vybavený
tromi servomotormi pre pohyb v troch hlavných osiach – smeroch (X, Y a Z). Štvrtý motor je v prípade potreby určený na otáčanie hlavy. Karteziánske paletizačné roboty majú tieto výhody:

  • malé rozmery
  • nižšiu cenu pri v porovnaní s antropomorfnými robotmi
  • veľmi dobré riadenie pohybu pomocou PLC
  • jednoduchosť mechaniky,
CARTESIO3_nuova_foto_web-390x250

Video Cartesio 3

Robotický paletizátor

Roboty používané v týchto dvoch kategóriách sa líšia hlavne svojim užitočným zaťažením.  Prvé je zvyčajne vyššie ako 450 kg, druhé je zvyčajne okolo 180kg. Zápästie robota je vždy otočené smerom nadol počas fázy paletizácie a preto používame 4-osové roboty. Roboty sú vždy vybavené špeciálnymi uchopovačmi, ktoré sú prispôsobené pre daný typ produktu, ktorý je paletizovaný.  Uchopovače môžu byť tiež vybavené prísavkami na uchopenie preložiek a hákmi pre aplikáciu prázdnej palety.

ROBY4A_008_web-360x320

Video Robot paletizátor