Depaletizácia

Depaletizácia prázdnych obalov je jednou z činností, pri ktorých môže automatizácia najviac pomôcť. Pre manipuláciu s krehkými výrobkami sú automatické depaletizátory vo výrobných linkách nevyhnutnosťou. Naše skúsenosti s týmto typom strojov sú bohaté. Dodávame posuvné / zhrňovacie depaletizátory a karteziánske depaletizátory. Pre výrobky v plechovkách dodávame aj depaletizátory s magnetickou hlavou.

Robot – depaletizátor

Robotické depaletizátory s magnetickou hlavou umožňujú depaletizáciu objemných výrobkov. Magnetická hlava umožňuje vyberať všetky výrobky / nádoby na báze železa alebo s otočným uzáverom na báze železa. Výrobok sa potom uvoľní na akumulačný dopravník, kde sa následne zarovná do jednej dráhy.

01-robot-300x300

Video Robot depaletizátor:

Zhrňovací depaletizátor DS11A

Zhrňovací depaletizátor umožňuje rýchly presun výrobku z palety na akumulačný stôl. Výrobok sa zachytáva pomocou uchopovacej hlavy, zatiaľ čo podkladová podložka je zablokovaná kliešťami a vrstva
pod výrobkom, ktorý sa má preniesť, sa zablokuje pomocou
centrovacieho zariadenia. Vrchná vrstva sa najprv prenesie vodorovne na
transferovú platňu, potom sa presunie vertikálne na výšku akumulačného stola, na ktorý sa následne prenáša pomocou horizontálneho pohybu. Výrobok, ktorý bol prenesený na akumulačný stôl sa potom zarovná do radu a prepraví sa na odoberací dopravník.

DS11A_a-scaled-420x220

Video DS11A::

Depaletizátor Cartesio2

Depaletizátor Cartesio2 využíva inovatívny systém depaletizácie. Výrobok sa odoberá po jednom rade pomocou špecifických uchopovacích zariadení, ktoré môžu byť kliešte, prísavky alebo magnety. Optický skenovací systém zisťuje polohu odoberaného radu, následne po uchopení nástrojom je výrobok prenesený na dopravník, kde je uvoľnený. Výrobky už netreba zarovnávať, keďže tieto sú odoberané po jednom rade.

CARTESIO-2-nuovo-scaled-430x220

Video Cartesio 2